Objednajte do 12:00 a tovar "skladom" vám doručíme už zajtra. Doprava zdarma pri nákupe od 100 EUR.

Proti zahmlievaniu

Majte pod kontrolou zahmlievanie v aute a nedovoľte aby Vás obmedzovalo vo výhľade.

3 položiek celkom

Cena

114
1114

Značky

Zobrazených položiek: 3
kefa na sklo 1
€7,70 bez DPH
€9,24

Táto perfektná stierka vám pomôže efektívne, bez námahy a hlavne rýchlo vyčistiť sklá zvnútra vášho vozidla. Stierka má teleskopickú rukoväť, ktorú môže nastaviť na ľubovoľnú...

Kód: WA16113
utierka 1
€1,65 bez DPH
€1,98

Utierka proti zahmlievaniu okien

Kód: CF337836
FOGY STOP
€11 bez DPH
€13,20

Veľmi dobrý pomocník pri zbavovaní sa nadmernej vlhkosti vo vozidle, už nikdy Zamrznuté a zahmlté okná ... Odvlhčovač interiéru a skiel FoggyStop PLUS

Kód: FOGGYSTOPPLUS

S príchodom zimy sú spojené aj chladné rána a mnohí majitelia áut sa začínajú stretávať s problémom zahmlievania okien. Našťastie, existujú jednoduché spôsoby, ako sa môžete hmly na oknách rýchlo zbaviť a mať opäť čistý výhľad na cestu.

Zahmlievanie okien v aute spôsobuje teplý vzduch, ktorý sa dostáva do kontaktu so studeným vzduchom. Keď sadnete do auta, váš teplý dych a teplo tela sa stretne so studeným vzduchom a kondenzuje sa. Na čelnom skle sa potom vytvoria milióny kvapôčok, kvôli ktorým dostatočne nevidíte. Interiér auta je uzavretý, aby nás chránil pred hlukom a prievanom, preto doň neprúdi vzduch z vonku a vlhkosť sa zachytáva.

Niektorí šoféri sa snažia čelné sklo utrieť handričkou. To ale zvyčajne pomôže len dočasne. Čo teda môžete spraviť, aby ste sa zahmlených skiel účinne zbavili?

1. Zapnite klimatizáciu

Klimatizácia sa nemusí používať len na to, aby ste do horúceho auta dostali studený vzduch. Môžete ju zapnúť spolu s ohrievačom na vysušenie vzduchu vo vnútri kabíny. Zapnite klimatizáciu a ohrievač na teplotu, ktorá vám je príjemná. V aute sa nebude tvoriť vodná para a vaše okná sa rýchlo vyčistia.

2. Zapnite odmrazovač okien

Tlačidlo na odmrazenie okien sa nemusí využívať len v prípade zamrznutých skiel. Pomôcť môže aj pokiaľ sa vám zahmlievajú okná. V moderných autách funguje odmrazovač tak, že zapne klimatizáciu s ventilátorom a vháňa tak suchý ohriaty vzduch na čelné sklo. Vďaka tomu vyčistí sklo od zahmlenia.

3. Otvorte okno

Ďalším účinným spôsobom, ako bojovať proti zahmleným sklám, je nechať dnu prúdiť vzduch. Stačí, ak otvoríte okno na malú štrbinku a necháte dnu prúdiť čerstvý vzduch. Ten nahradí vlhký a teplý vzduch vo vnútri auta, ktorý spôsobuje zahmlievanie. Na druhej strane, toto riešenie nie je ideálne, pokiaľ je veľká zima a vy chcete mať v aute príjemné teplo.

4. Použite prípravok proti zahmlievaniu

Ak hľadáte účinné riešenie, môžete siahnuť po niektorom z prípravkov proti zahmlievaniu skiel. Predávajú sa ako spreje s rozprašovačom a vám stačí prípravok nastriekať na sklá. Na povrchu vytvoria povlak, ktorý odpudzuje častice vody spôsobujúce zahmlenie. Použiť ho môžete napríklad aj na čistenie plastových priezorov na prilbe, ktoré sa v chladnejších mesiacoch tiež zahmlievajú. 

5. Pohlcovač vlhkosti

Našim posledným tipom na boj proti zahmleným sklám je pohlcovač vlhkosti. Zahmlievanie okien spôsobuje aj nadmerná vlhkosť. Tej sa môžete zbaviť tak, že použijete špeciálny pohlcovač vlhkosti, ktorý zároveň zabráni vzniku plesní a baktérií.