Objednajte do 12:00 a tovar "skladom" vám doručíme už zajtra. Doprava zdarma pri nákupe od 100 EUR.

Vrátenie tovaru a peňazí

Nákupom tovaru cez elektronický obchod, skrátene e-shop máte zo zákona nárok na vrátenie tovaru, bez udania dôvodu, zväčša do 14 dní od prevzatia tovaru. Čo to znamená a aké výhody či povinnosti z toho vyplývajú si povieme v tomto článku.

Kto má nárok?

Zo zákona má nárok na vrátenie tovaru iba spotrebiteľ, teda osoba, ktorá si tovar zakúpila pre vlastnú spotrebu. To znamená, že ak kúpite tovar v ktoromkoľvek e-shope ako podnikateľ (na IČO), zákon sa na vás nevzťahuje. Je ale na každom prevádzkovateľovi e-shopu ak si nastaví podmienky pre podnikateľov.

Kedy nárok vzniká?

V prípade, že bola kúpna zmluva uzavretá na diaľku, čo je okrem iného aj  prípad e-shopovej objednávky. Je to z dôvodu, že pri nákupe na diaľku si spotrebiteľ nemôže vyskúšať a prezrieť produkt tak ako v kamennej predajni.

Vrátenie tovaru do 30 dní

vratenie-penazi

  • Viac času na vyskúšanie tovaru
  • Bezproblémové vrátenie, vyplnením formulára
  • Vrátenie poškodeného tovaru

Malý bonus pre Vás

My sme sa rozhodli predĺžiť Vám (spotrebiteľom) čas na skúšanie a testovanie produktov až na 30 dní od prevzatia tovaru. Pokiaľ ste si zakúpili tovar ako podnikateľ (na IČO) a predsa by ste chceli tovar vrátiť, môžete nás o to požiadať, ale váš prípad bude posudzovaný individuálne, z dôvodu negatívnych skúseností z minulosti. Radi by sme tím obmedzili špekulatívne činnosti.

Vrátenie poškodeného tovaru

Spotrebiteľ ma právo na vrátenie finančných prostriedkov aj v prípade, že vracia tovar poškodený. Avšak podľa zákona  č. 102/2014 Z. z. § 10 ods. 4 zodpovedá za zníženie hodnoty tovaru, ktoré vzniklo nad rámec potreby odskúšania tovaru. To znamená, že ak je tovar vrátený v takom stave, že nie je určený na ďalší predaj, máme nárok na úhradu nákladov súvisiacich s opravou.

 

Tovar vyrobený na mieru

POZOR: Vrátenie tovaru bez udania dôvodu, v zákonom stanovenej lehote, sa nevzťahuje na tovar vyrobený na mieru. V našom prípade sa jedná o tzv. ID známky (army tags).